OMRA Baltic - Tiekiame ir nuomojame naujausią ir pažangiausią statybinę techniką

Polių gamybos metodai

VIBRACINIAI METODAI

17_1 (1)

Naudojami pakabinami vibroplaktai, kurių pagalba į gruntą gramzdinamas plieninis špuntas, sudarant špuntines sieneles, tame tarpe ir nepralaidžias vandeniui.

Naudojant tokius vibroplaktus, į gruntą galima gramzdinti plieninius vamzdžius, kuriuos vėliau pripildžius betonu arba skalda formuojami požeminiai poliai.

Giluminiai vibroplaktai naudojami, vibracijos pagalba sudarius požeminę ertmę, kuri užpildoma betonu ir taip suformuojamos požeminės konstrukcijos.

KALIMO METODAI

Kalimo metodais plieniniai vamzdžiai arba gelžbetoniniai poliai kalami į gruntą panaudojant dyzelinius arba hidraulinius plaktus. Su skirtingomis bazinėmis RTG mašinomis galima naudoti įvairaus svorio plaktus ir kalti įvairaus ilgio polius.

RTG įrangoje gali būti įdiegta duomenų įrašymo sistema, kuri fiksuoja plakto smūgių kiekį, smūgio jėgą ir skaičiuoja sunaudotos energijos kiekį. Tai leidžia kiekvienam įkaltam poliui pateikti atskirą ataskaitą apie kalimo eigą.

ĮSPAUDIMO METODAI

Įspaudimo metodas gali būti panaudotas ten, kur reikia įrengti plieninio špunto pertvarą arba sienelę, bet negalima naudoti vibroplaktų ar plaktų.

Šiais įrenginiais galima be triukšmo ir vibracijų presuoti U ir Z profilių įlaidą.

GRĘŽIMO METODAI

RTG mašinose panaudojant skirtingus keičiamus priedus gali būti realizuoti įvairūs gręžimo metodai:

Metodas – vadinamas VdW (FoW) arba gręžimas panaudojant sudvejintą gręžimo galvutę. Taikant šį metodą apsauginis vamzdis ir vidinis šnekas sukasi į skirtingas puses ir tai leidžia gręžti kiaurymes prie pat statinių.

Metodas – gręžimas nenutrūkstančiu šneku (CFA). Gręžiant šiuo būdu šneko pagalba išgręžiama kiaurymė, kuri vėliau traukiant šneką, per kiaurymę šneko viduje, siurblio pagalba užpildoma betonu.

Metodas – Kelli gręžimas naudojamas atliekant gręžimus dideliu diametru ir esant dideliam gyliui. Šiam metodui realizuoti naudojamos taip vadinamos Kelli štangos ir Kelli gervė su pakabinamais įrankiais – šneku ar kaušu.

Metodas – gręžimas suslegiant gruntą (FDP), naudojamas nedidelio diametro polių gamyboje, kuomet speciali įranga įsukama į gruntą ir tokiu būdų gruntas yra suslegiamas-sutankinamas, neišstumiant grunto į paviršių. Pasiekus reikiamą gylį, į kiaurymę siurblio pagalba pumpuojamas betonas, užpildantis susidariusią ertmę.

GRUNTO MAIŠYMO METODAI

 Palankiomis geologinėmis sąlygomis poliai gali būti gaminami maišant žemės gruntą  su cemento skiediniu. Maišymui naudojama speciali įranga: cemento skiedinys yra suleidžiamas į žemės gruntą . Vieno, dviejų aukštų ir triplex maišymo sistemos nauodajmos tokiam darbui.

 Šiam metodui turi būti naudojamos sąlyginai didesnio galingumo gręžimo mašinos su sukio momentu 50-60 apsisukimų per minutę.

Comments are closed.